Wesele w stylu rustykalnym- inspiracje dekoracyjne

0

Styl rustykalny to przede wszystkim nawiązania do natury i sielskiego klimatu z dala od miejskiego zgiełku. Jeżeli myślicie o weselu w stylu rustykalnym to przygotowaliśmy kilka ciekawych pomysłów, które przeniosą Was do krainy błogości, gdzie natura i spokój odnajduje się z wyjątkowym urokiem wiejskiego klimatu.

Początek przygody

Zacznijmy zatem od samego początku. Wasi weselni goście mogą być ciekawi tego, co zaprezentujecie im w ten wyjątkowy dzień. Idealną okazją aby uchylić rąbka tajemnicy jest zaproszenie, które im podarujecie. Tutaj macie dużo możliwości wyboru. Zaproszenia ozdobione suszonymi kwiatami, obwiązane delikatnym, jutowym sznurkiem lub drewnianymi dodatkami świetnie wpisują się w styl rustykalny. Takie zaproszenie jest też wspaniałą pamiątką dla gości, którzy przez lata będę wspominać sielski klimat Waszego wesela.

Rustykalny handmade

Prostota i minimalizm to jedne z kluczowych elementów każdego wesela w stylu rustykalnym. Dlatego warto łączyć ze sobą proste przedmioty takie jak słoiki i szklanki z koronkowymi taśmami, wstążkami w odcieniach brązu i zieleni  lub suszonymi kwiatami tworząc z nich małe dzieła sztuki. Tak przygotowane ozdoby nadają niepowtarzalnego wiejskiego klimatu i mogą w prosty sposób być przygotowane również przez Was! 

Kraina słodkich marzeń

A gdyby tak postawić na rustykalny candy bar? Wyobraźcie sobie przepięknie pachnące babeczki podane na drewnianych plastrach, przyozdobione odrobiną mchu w akompaniamencie świec. Taka aranżacja może przywodzić na myśl piknik w lesie wieczorną porą. Uwierzcie, że nikt nie oprze się tak podanym łakociom.

Powiernik obrączek

Pamiętajcie jednak, że w tym wyjątkowych dniu to Wy gracie pierwsze skrzypce. Nie zapomnijcie więc o swoich obrączkach, gdyż to one są symbolem Waszej miłości i przysięgi małżeńskiej. Tutaj z pomocą przychodzą drewniane pudełka, delikatnie przyozdobione naturalistycznym akcentem. Drewno z mchem stanowi piękne dopełnienie rustykalnego stylu. 

wesele w stylu rustykalnym inspiracje
Marlena & Andrzej świetnie połączyli styl rustykalny z tym pięknym drewnianym pudełkiem na obrączki.

To tylko nieliczne przykłady tego w jaki sposób zorganizować wesele w stylu rustykalnym – inspirację możecie znaleźć w kategorii Poślubieni .

Dodaj komentarz