Ślub w stylu Vintage

0
slub vintage

Vintage to moda nawiązująca do minionych epok, inspirowana dawnymi czasami. Organizując ślub i wesele w stylu vintage szukamy natchnienia oglądając stare zdjęcia i filmy – czerpiemy z mody minionych czasów.

Długa, prosta i nie odkrywająca zbyt dużo suknia, często z rękawem i stójką. Idealnym uzupełnieniem będzie kapelusz i rękawiczki. Jako biżuterie warto wybrać perły. Jeżeli zachowała się suknia po Twojej mamie lub nawet babci warto ją odnowić! Już bardziej vintage nie znajdziesz.

W ślubnej modzie męskiej inne są głównie kolory. Nie przewodzi już czerń i granat, a raczej beż, szary czy zieleń. Obowiązkowo mucha, szelki lub kamizelka!

W dekoracjach warto wykorzystać stare przedmioty, drewniane elementy, pióra, koronki oraz naturalne materiały. Parasolka, walizki, stara maszyna do pisania, broszki kamee, antyki to idealne elementy wystroju wesela w stylu vintage. Z kwiatów na warto postawić na  róże, piwonie, gipsówka. Całość jest lekka, subtelna, nieco romantyczna i sentymentalna.

Uzupełnieniem dla dekoracji i miejsca będzie muzyka, koniecznie z dawnych lat i najlepiej puszczana z płyt winylowych lub grana na żywo.

Dodaj komentarz